ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13062495
*
nr 1306 2495
Spegel
1950-tal, 140x86 cm
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 18:17:38
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 15:59:23
1
450 kr
10/2 17:08:40
2
150 kr
10/2 17:08:40
1
200 kr (Budbetjänt)
10/2 17:17:25
2
400 kr
10/2 17:17:25
1
450 kr (Budbetjänt)
10/2 18:03:00
3
800 kr
10/2 18:03:16
3
800 kr
10/2 18:03:57
4
1.000 kr
10/2 18:04:40
3
1.000 kr
10/2 18:04:40
4
1.000 kr (Budbetjänt)
10/2 18:07:01
3
1.100 kr
10/2 18:07:34
4
1.200 kr
10/2 18:09:59
3
1.300 kr
10/2 18:12:39
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: slitage
Läs om budbetjänten
nr 1306 2495
Spegel
1950-tal, 140x86 cm
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 15:59:23 | 1 | 450 kr |
10/2 17:08:40 | 2 | 150 kr |
10/2 17:08:40 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
10/2 17:17:25 | 2 | 400 kr |
10/2 17:17:25 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:03:00 | 3 | 800 kr |
10/2 18:03:16 | 3 | 800 kr |
10/2 18:03:57 | 4 | 1.000 kr |
10/2 18:04:40 | 3 | 1.000 kr |
10/2 18:04:40 | 4 | 1.000 kr (Budbetjänt) |
10/2 18:07:01 | 3 | 1.100 kr |
10/2 18:07:34 | 4 | 1.200 kr |
10/2 18:09:59 | 3 | 1.300 kr |
10/2 18:12:39 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27